Różne

10 sposobów na zarabianie w sieci, cz. 2


Dziś kontynuacja ostatniego wpisu w którym przedstawiłem 5 popularnych metod na zarabianie pieniędzy przez Internet. Poniżej 5 kolejnym metod:

  • Freelancing – Wiele osób na etacie marzy o swojej działalności myśląc o wygodzie wstawania o której się chce, o pracy bez stania w korkach, dla siebie itd. Niewątpliwie własna działalność ma swoje zalety, ale ma też oczywiście wady. Osoby, które są w stanie oddzielić pracę od czasu na zabawę i sumiennie wykonywać swoje obowiązki, bez wzroku „wielkiego brata” powinny być zadowolone. Znajdą się też osoby, które  wcześniej czy później dojdą do wniosku, że masa czasu, która mogła być wykorzystana na pracę, została przeznaczona na obijanie się i że freelancing nie jest dla nich. Freelancing nie musi oznaczać też porzucania pracy na etacie i zakładania działalności. Można szukać zleceń i wykonywać je po godzinach, wiele osób tak robi, ale czy są szczęśliwe, że z pracy wracają do pracy? To już temat na inny wpis. Tak czy inaczej możliwości jakie daje nam w tej chwili Internet, łatwość komunikacji, globalizacja, to wszystko wpływa na to, że coraz więcej osób zastanawia się, czy nie przejść na drugą stronę mocy ;) i nie zacząć zarabiać jako freelancer.
  • Online coaching – Konsultacje nie są u nas jeszcze tak popularne jak na zachodzie, niemniej i tutaj pojawia się coraz więcej web seminariów, czy płatnych indywidualnych usług związanych z przekazaniem wiedzy początkującym. Sam nigdy nie korzystałem z płatnych (polskich), co więcej chyba nawet nie zdarzyło mi się zapisać na podobne spotkanie online dotyczące zarabiania w polskim Internecie, ale jeśli wiedza jest wartościowa, jestem w stanie kupić ją na różne sposoby. Priorytetem jest dla mnie to, by czegoś się nauczyć, a w jaki sposób, czy to z książki, czy z kursu, czy drogą mailową bezpośrednio u bardziej doświadczonego kolegi, to już kwestia dla mnie mniej ważna. Wydatki staram się traktować jak inwestycje, a ta ma się zwrócić.
  • Zarabianie na grach – Słyszeliście pewnie o osobach, które grając np. w WoW dorobiły się niezłych pieniędzy na sprzedaży przedmiotów z tej gry? Za granicą (z tego co wiem, to głównie USA i Azja) wiele osób zarabia całkiem niezłe pieniądze na sprzedaży wirtualnych przedmiotów. W Polsce chyba też obiło mi się coś o uszy. Tak czy inaczej u nas bardziej popularne jest jeszcze korzystanie z serwisów bukmacherskich (co jest nielegalne), czy z serwisów typu wataro.com, czy r1ng.pl gdzie możemy zarobić pieniądze dzięki naszej wiedzy, lub umiejętnościom zręcznościowym. Często jednak okazuje się, że zamiast zarobić, tracimy swoje pieniądze i jeszcze bardziej sfrustrowani, szukamy kolejnym metod – innych niż praca właściwa – na uzyskanie dodatkowych pieniędzy dzięki Internetowi. Ten punkt traktowałbym raczej jako rozrywkę, z przymrużeniem oka, a nie jako element budowania dochodu pasywnego.
  • Pisanie tekstów – Dobry copy writer jest zawsze w cenie. Na rynku jest całą masa osób, która zarabia pieniądze na pisanie artykułów dla innych (sam noszę się z zamiarem wykupienia u kogoś takiej usługi). Co lepsi nie mogą z pewnością narzekać na brak zamówień.
  • Własna sprzedaż – Stworzyłeś produkt, ale nie chcesz dzielić się potencjalnym zyskiem z pośrednikami? Sprzedawaj go na własnej stronie, lub na aukcjach internetowych (te co prawda życzą sobie pośrednio udział w zyskach, ale zwykle jest to i tak proceder dość opłacalny).
A wy jakie widzicie jeszcze inne opcje budowania pasywnego dochodu online? :)