Różne

Co się dzieje z zarabiającymi blogerami?


Od dłuższego już czasu zauważam, że w świecie blogów internetowych o tematyce zarabiania coraz mniej jest merytorycznych i ciekawych wpisów. W swoim czytniku RSS miałem ponad 30 zasubskrybowanych blogów (w samej tematyce zarabiania w Internecie), pozostało 21, a i tak mam wrażenie, że jest ich za dużo i jakaś czystka by się przydała. Część blogów zwyczajnie przestała istnieć, inne przestały być aktualizowane, a jeszcze inne są aktualizowane, ale np. tylko raportami o zarobkach, czy tym, na jakiej to konferencji autor bloga właśnie się pojawił. Czy już nie ma o czym pisać? Czy nic nowego w świecie zarabiania w Internecie się nie pojawia? Czy osoby, które zajmowały się tą tematyką dorobiły się już i już im się ode chciało walczyć o użytkownika? Zajmują się innymi projektami? Czy może wręcz przeciwnie, znudziło ich pisanie, bo przychody były nijakie, lub nieproporcjonalne do wkładu pracy? Co jakiś czas odkrywam nowe blogi, też na naszym rynku, ale to co tam znajduje widziałem już dziesiątki razy, bo ileż można odkrywać na nowo wspaniały system do zarabiania jakim jest AdSense, czy informacje czym jest WordPress?

Żeby nie było, nie mam o to do kogoś pretensji. Rozumiem sytuację, że ktoś nagle przestał pisać, czy pisze o pierdołach, byle tylko była ciągłość wpisów. Sam przecież też na długi czas przestałem pisać i robię to raczej sporadycznie. Każdy kto przestaje ma jakiś powód. Całe szczęście jest jeszcze sporo niezłych blogów, z których można się dowiedzieć czegoś więcej niż ile się zarobiło, czy jak zainstalować wordpressa. Poniżej lista 5 stron, które nadal uważam za trzymające poziom (niestety brakuje tu polskich adresów, ale nawet blog Krzyśka Lisa przestał być dla mnie inspirujący już jakiś czas temu):

  • smartpassiveincome.com – Tego bloga nie trzeba chyba nikomu przedstawiać, moje główne źródło inspiracji
  • incomediary.com – Ciekawy i chwytliwy blog, zwróćcie uwagę w jaki sposób autor tytułuje każdy wpis
  • makemoneyontheinternet.com – Sporo informacji o metodach zarabiania (nie tylko tworzenie stron niszowych, ale i cenne informacje o programach partnerskich)
  • commonsensemarketing.net – O blogowaniu, contencie, optymalizacji i marketingu ogółem.
  • nichepursuits.com – Blog Spencera Haws, jeden z lepszych w moim czytniku, chętnie dzieli się wiedzą, chociaż czasem mam wrażenie, że za dużo jest tam pisania dla samej promocji produktów. Niemniej lubię.

Domyślam się też, że moja lista blogów (nie ta powyżej, w ogóle) w moim czytniku nie była od jakiegoś czasu aktualizowana (ostatnie pół roku, przez które też zatraciłem się w innych obowiązkach niż tutaj opisywanych), stąd na pewno są w internecie inne ciekawe blogi z ciekawą treścią.

Jeśli macie jakieś pomysły, ciekawe źródła swojej wiedzy, miejsca które was inspirują do działania, komentujcie! A może w polskiej blogosferze pojawiły się jakieś nowe i ciekawe miejsca związane z zarabianiem w Internecie? :)