Motywacja

Jak nie zanudzić się przy paskudnej pogodzie nad morzem?


Zapewne część z was zastanawia się, skąd pomysł na taki wpis. Część osób z tej grupy wybiera pewnie egzotyczne kraje podczas wakacyjnego urlopu, chociażby dla zapewnienia sobie ładnej pogody. Pozostałe osoby wybiorą np. polskie morze, gdzie w 19 stopniowym „upale” będą zajadać się grillowanymi szaszłykami i opijać gorącą herbatą ;-). Niska temperatura to jednak najmniejszy problem, dużo gorzej jest gdy przez większość czasu leje. Co w takich sytuacjach robi przeciętny Polak? Pije, ogląda telewizję, może gra w jakieś karty, czy planszówki z rodziną, a pod nosem szpetnie szepcząc obiecuje sobie, że następne wakacje spędzi w Chorwacji, Tunezji itd.

Dzisiejszy wpis jest o tym, co w kiepskich warunkach atmosferycznych może robić osoba, którą interesuje zarabianie w sieci. Nie zalecam przesadzać, bowiem urlop powinien być związany z tym, czego nie robimy przez większość roku, inaczej nie odpoczniemy, ale jako dodatek w sytuacji kryzysu (pogody i pomysłów) można:

1. Przeczytać dobrą książkę – Tematyka związana z motywacją, z zorganizowaniem sobie pracy, z marketingiem internetowym. Pozycji związanych np. z tworzeniem pluginów do wordpressa, czy z rozbiciem na czynniki pierwsze innego cms’a jak joomla, czy drupal raczej nie polecam z wiadomych przyczyn  (przy takich książkach warto jednak mieć odpalony komputer). Mimo wszystko jeśli nie zdecydujemy się na książkę innego typu, kwestie motywacyjne powinny być dobrym tematem podczas ładowania akumulatorów.

2. Tworzenie contentu – Zawsze można nadrobić pewne zaległości i napisać kilka tekstów na swoje strony, które zaraz po powrocie można opublikować ( o ile nie mamy dostępu do Internetu na bieżąco). Wystarczy długopis, notes i kilka pomysłów.

3. Piwko, kartka, długopis i … – wewnętrzna burza mózgów. Czasem kiedy nie mam co robić, lubię po prostu usiąść i zastanowić się, co mógłbym zrobić, czym się zająć, jakimi projektami, co poprawić na swoich stronach. A nóż wpadnie jakaś genialna myśl? Inna sprawa, że notes i długopis nie powinien nas nigdy opuszczać, ponieważ niezależnie od sytuacji, dobre pomysły mogą atakować wszędzie, a walczyć z nimi jednak trzeba ;-)

4. Złapać za aparat – fotograficzny aparat (amatorom aparatów słuchowych sugeruję dostrojenie odbiorników ;-).  Warto pstrykać, ponieważ własne fotki możemy zawsze wykorzystać na naszych stronach (zwykle po retuszach, ale o ile photoshop nie jest nam obcy, nie powinno być z tym problemu).  Zdjęcia o lepszej jakości, czy z fajnym pomysłem zawsze możemy spróbować sprzedać na stockach.  Pasywny dochód, zdjęcie zrobione raz może zarabiać non stop :).

5. Obserwuj – Na co dzień mieszkasz w mieście? Zacznij obserwować wszystko co Ciebie otacza podczas urlopu, a przede wszystkim miejscowych i  innych turystów. A nóż zainspirują Ciebie do nowych przedsięwzięć? Może wpadniesz przy tym na pomysł tematu nowej mini stronki? Rozmawiaj z ludźmi.

A jakie są wasze sposoby na kiepską pogodę?

Pojawienie się tego wpisu jest również związane z moim urlopem, stąd przez jakiś czas wpisy nie będą się pojawiać w cyklu 3-4 dniowym, niemniej mam przygotowany jeszcze jeden wpis, który pojawi się za kilka dni, aby blog nie obumarł ;-).