Posted By Przemek

Narzędzia


Aby móc zaistnieć w Internecie konieczne mogą być pewne środki, od hostingu po aplikacje wspomagające chociażby pozycjonowanie. Poniżej zamieszczam listę produktów z których sam jestem zadowolony, a które mogę polecić, ponieważ pomagają mi na co dzień w mojej pracy. Część z linków jest linkami partnerskimi, co oznacza, że jeśli zdecydujesz się na zakup danego produktu, ja otrzymam za to prowizję. Koszt dla Ciebie jest ten sam + moja wdzięczność :).

Hosting

  • Home.pl – Wiele się mówi o tym hostingu. Ja mam tam konto od kilku lat i nie narzekam. Mogłoby być taniej, ale z drugiej strony nigdy mnie nie zawiedli (support też ok).
  • Bluehost.com – Na tym hostingu przechowuję swoje strony anglojęzyczne. Ceny bardzo konkurencyjne, technicznie jak najbardziej w porządku. Polecam.

Aplikacje

  • SEMrush – Świetne narzędzie do badania słów kluczowych, głównie na rynek anglojęzyczny (ale nie tylko). Recenzja w tym miejscu.
  • Market Samurai – Absolutnie podstawowe narzędzie pracy (dla mnie, ale pewnie nie tylko). Osobiście nie wyobrażam sobie pracy nad analizą konkurencji, czy wyszukaniem niszowych słów kluczowych bez tego softu. Jeśli nie korzystałeś jeszcze z tej aplikacji, ściągnij triala, pobaw się i zdecyduj czy warto zakupić pełną wersję. Ja polecam.
  • ScrapeBox – Niby już mniej przydatny przy zdobywaniu linków, ale dalej funkcjonalny i częściowo użyteczny.